Dat was mooi: Virtuele whisky-zeilreis naar Schotland met de Flying Dutchman!

Dat was mooi: Virtuele whisky-zeilreis naar Schotland met de Flying Dutchman!

Op 29 mei 2020 verzorgde BEEK Spirits, in samenwerking met Het Whisky Collectief Gouda, een online whisky-zeilreis met de Flying Dutchman (1903). Er werden 6 distilleerderijen op de westelijke eilanden van Schotland besproken, onder de bezielende leiding van Jan Beek. Er viel van alles te proeven.

De tocht begon in Oban, daarna vaarden we naar het eiland Mull waar we aanlegden in Tobermory. Vandaar gingen we naar Islay, daar deden we drie distilleerderijen aan: Bunnahabhain, Ardbeg en Laphroaig. Tussendoor staken we de Sound of Islay over naar Jura.

Onderweg bevroeg Jan Beek schipper Klaas van Twillert over de historie en wetenswaardigheden van het zeilschip. Er werden mooie anekdotes verteld over de vele zeilreizen van de Flying Dutchman naar Schotland. Ook vaarden er wat muzikanten mee die tussendoor wat nummers ten gehore brengen en zag u filmbeelden van het schip varend tussen de distilleerderijen. And last but nog least: we vertelden alles over de te proeven whisky’s van de 6 distilleerderijen die we aandoen:

  • Oban 14
  • Ledaig 10
  • Bunnahabhain Moine
  • Jura 10
  • Ardbeg 10
  • Laphroaig Quarter Cask

 

Wanneer was dit?

Vrijdag 29 mei 2020, van 20.30 tot 22.00 uur.

Kan ik dit nog een keertje zien?

Ja dat kan! https://www.facebook.com/events/https://www.facebook.com/watch/live/?v=1923808954419853900730363735221/

Zijn de samples nog te koop?

We hadden een beperkt aantal samplepakketjes, maar misschien is er nog één verkrijgbaar in onze winkel. Bel of e-mail Martin Stavleu: Martin@wijnhandelvanwelie.nl of 06 5755 2043

Comments are closed.